Facebook RSS
Home Sever Doi Ang Khang

Doi Ang Khang

ดอยอ่างขาง

Doi Ang Khang je vysoká hora, daleko od velkých měst thajského severu. Po příjezdu do malé, spíše turistické vesničky projedete hlídanou bránou královského projektu rozsáhlých botanických zahrad “Royal Agricultural Station Angkhang” (a zaplatíte za vjezd). Hned poblíž vstupu jsou krásné zahrady s bonsaji, sukulenty a léčivými rostlinami. Dále projíždíte kolem políček s rozličnými ovocnými stromy, zeleninou a různými plodinami. O kousek dále je centrum s překrásnými záhony plnými mnoha rozličných květin. Možná si budete říkat, že zdejší květiny tak trochu připomínají Evropu a že vlastně  některé z nich důvěrně znáte z domova. Možná byste raději viděli orchideje. Pro Thajce je ovšem exotika něco jiného než pro nás. Tak jako tak jsme na velké, krásné a kvetoucími rostlinami přeplněné záhony koukali jako u vytržení. Milovníci květin, ale i běžní turisté, zde mohou strávit několik rychle ubíhajících hodin. V blízkosti je ale také dobrá restaurace s improvizovaným minitržištěm horských kmenů.

Během jednodenní návštěvy se nám vlastně ani nepodařilo vystoupit na vrchol hory. Návštěva zahrad a čedí na jejím úbočí zabralo veškerý náš čas. Tak třeba příště, až se tady ubytujeme. V rezortech je údajně možné si půjčit i kola. Dokonce je snad možné navštívit i několik vesnic horských kmenů.

Jako přídavek je krásné okolí, divoká příroda a hezké výhledy, které jsou v této oblasti vlastně všude. Určitě tuto lokalitu vřele doporučujeme.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Doi Ang Khang  comments