Facebook RSS
Home Sever Doi Inthanon

Doi Inthanon

ดอยอินทนนท์

Doi Inthanon se svými 2565 metry nad mořem je nejvyšší horou Thajska. Přístupová, asi šedesátikilometrová silnice vede z městečka Chom Thong. Platit musí každý, i ten kdo jí jenom projíždí do dalších vesnic. Místní 40,- farangové 400,- Bht, jak už je to v Thajsku zvykem. Silnice vede lesem pořád vzhůru. Cestou míjíme několik vodopádů: Mae Klang s blízkým horským chrámem,  Vachiratarn a Sirithan.

Asi uprostřed cesty je hmongská středisková obec. Místo máku pěstují květiny. Nad vsí ze skály stéká vodopád Siriphum a pod ním se nachází překrásná zahrada s křivolakými cestičkami. Vodopád je ale možno pořádně vidět  pouze z dálky.

Highlightem Doi Inthanonu jsou dvě čedí Phra That Naphamatanidon, postavená před více než dvaceti lety armádou, na počest šedesátin krále Bhumibola. Jedno pro něj, druhé pro královnu Sirikit, aby jí to nebylo líto. Je odsud překrásný rozhled až k barmským horám. Po většinu dní v roce se tu však válí mlha.

Na konci cesty náš čeká skutečný vrchol. Thajci se nezapomenou vyfotografovat u cedule označující nejvyšší místo země a pomodlit se u přilehlého chrámečku. Je tu vlhký mlžný prales, všude kolem mech a lišejníky, bohužel není pro mlhu nic vidět. Kousek pod vrcholem je hezká nenáročná naučná stezka mlžným pralesem plným močálů. O kousek níž je možno spatřit Neutronovou stanici princezny Sirindhorn pro výzkum kosmického záření.

 

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Doi Inthanon  comments