Facebook RSS
Home Sever Doi Suthep

Doi Suthep

วัดพระธาตุดอยสุเทพ

Nad městem Chiang Mai se tyčí hora Doi Suthep (1676 m.n.m.) s nejdůležitějším chrámem severu Wat Phra That Doi Suthep z roku 1383, význačné thajské posvátné místo. Podle pověsti byl vystaven na místě, které označil posvátný bílý slon. Vzhledem ke své podmanivé atmosféře je chrám také cílem mnoha turistů. Již cestou na vrchol je možno zastavit a na několika místech obdivovat krásný výhled na celé město Chiang Mai. Z cílového parkoviště vede k chrámu dlouhé schodiště, lemované nágami. Na konci je pak vysoké zlatem se blyštící čedí a mramorový prostor kolem. Jako i jinde mohou i turisté zazvonit na chrámové zvony, vždy lichý počet úhozů, pro štěstí a možnost návratu v budoucnu.

Na vrchol se dostanete z města nejjednodušeji veřejným pickupem (songthaew). Kousek za parkovištěm je ještě královská zimní rezidence a zahrady Bhubing Palace. Nějak nás ale zaskočily dlouhým poledním klidem a tak jsme raději jeli dál do Doi Suthep národního parku.

V desetikilometrové vzdálenosti za Doi Suthep se nacházejí v dvě velmi snadno dosažitelné vesnice horských kmenů. Můžete je navštívit i samostatně, bez cestovky. Větší, profláklejší a na turisty orientovanou Doi Pui Mong a menší klidnější hmongskou Ban Kun Chang Kian. Nečekejte ovšem žádné divošské kmeny ale částečně již asimilované, i když autentické obyvatelstvo. Obě vesnice jsou dosažitelné autem i motocyklem, poslední stovky metrů k Ban Kun Chang Kian budete muset už ujít pěšky.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Doi Suthep  comments