Facebook RSS
Home Sever Mae Sot

Mae Sot

แม่สอด

Mae Sot je pohraniční město na břehu řeky Moei, která zde tvoří státní hranici s Barmou. Barmský vliv je zde vidět na každém kroku, počínaje pozlacenou čedí Wat Chumphon Khiri  až po tradiční barmské sukně, které nosí někteří zdejší muži. Město je živo z obchodu ať už legálního či pašeráckého. Ve městě samém je několik zajímavých chrámů a živé tržiště. V jeho hornatém okolí je ale mnoho přírodních zajímavostí a hezkých vesniček.

Hraniční most s Barmou a přilehlé ohromné tržiště je cílem snad všech návštěvníků Mae Sot. I když se tam občas dá koupit něco levněji, rozhodně není sortiment nic objevného. Možná nějaké dřevořezby. Zajímavé je ale pozorovat čilý “stínový” obchodní ruch mezi oběma břehy.

V chrámu Wat Thai Watthanaram, asi 3 km od města, je nejen obrovská socha ležícího Buddhy, ale také jakýsi mechanický orloj. V místnosti velikosti tělocvičny se pohybují figury mnichů s miskami, přímo vybízejícími k vhození mincí. Možností k vhození mincí do různých pohybujících se misek je ale více v různých koutech místnosti. Vše je podkresleno podmanivou vřískající hudbou.

 
Tags: ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Mae Sot  comments