Facebook RSS
Home Sever Phitsanulok

Phitsanulok

พิษณุโลก

Město Phitsanulok je pro většinu turistů pouze zastávkou na dlouhé cestě na sever. Pro Thajce však má toto historické město na břehu řeky Nan  ohromný duchovní význam, neboť zde se nachází jedna z nejuctívanějších soch Buddhy, zvaná Phra Buddha Chinarat.

Tato velebená socha ze zlaceného bronzu, zhotovená ve 14. století, se nachází uvnitř chrámu Wat Phra Si Rattana Mahathat, neustále zaplněného thajskými poutníky ze všech koutů země a samozřejmě se stánky plnými náboženských artefaktů.

Naproti přes silnici stojí opomíjený, pro nás možná ještě exotičtější Wat Ratchaburana s nástěnnými malbami s příběhy z Rámakienu (thajské verze Ramajány).

Za zhlédnutí stojí také vlastivědné muzeum se sbírkou lidových řemesel, malá expozice ptáků a noční trh. Dostanete-li hlad, můžete si dát krevetky, nebo smažené červy, to podle momentální chuti. Ještě před 15 lety byla řeka Nan ve městě poseta říčními domečky, v současné době je tu však už nenajdete.

 
Tags: ,
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
1 Comment  comments 

One Response

  1. Petr

    Phitsanulok není jen město vlastivědného muzea a dvou chrámů, je jich zde mnoho, včetně velmi krásného čínského budhistického. Jednoduše…kdo rád navštěvuje chrámy, Phitsanulok je jejich ráj. Účastnil jsem se několika obřadů a duchovních svátků a opravdu to stojí za to a nejen pro cizince…Petr