Facebook RSS
Home Východ Prasat Phanom Rung

Prasat Phanom Rung

ปราสาทหินพนมรุ้ง

Podél hranic s Kambodžou je více památek na slavnou Khmérskou říši. Opomeneme-li Preah Vihear, který je sice největší, ale obvykle kvůli ozbrojeným konfliktům mezi Thajskem a Kambodžou nepřístupný, je největším chrámem v této oblasti Prasat Phanom Rung. Je vystavěn na vrcholu vyhaslé sopky. Hezky se zachovala 200 metrů dlouhá procesní cesta k chrámu.

Prasat Phanom Rung leží poblíž města Surin asi 500 km od Bangkoku, tudíž trochu stranou běžných turistických cest. Domníváme se, že cesta jen k němu se nevyplatí a energii je lépe vložit do zorganizování návštěvy Angkor Wat v Kambodži. Pro toho, kdo projíždí alespoň trochu v blízkosti Phanom Rung, například pokud jedete na Slavnost slonů v Surinu, lze jeho návštěvu určitě doporučit.

V malém tržišti u parkoviště je možno zakoupit něco upomínkových předmětů, ale hlavně se také dobře najíst. Z neznalosti místních zvyků jsme objednali pro čtyři lidi čtyři porce kuřete. Obdrželi jsme čtyři poctivé půlky a musím dodat, že jsme je všichni nemohli sníst.

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Prasat Phanom Rung  comments