Facebook RSS
Home Zajímavosti Thajsko (téměř) bez turistů – místa, kam se vydat

Thajsko (téměř) bez turistů – místa, kam se vydat

Vyrazit do Thajska a vyhnout se masám turistů je dnes skoro nemožné. Počty těch, kteří chtějí tuhle východoasijskou zemi navštívit, neustále rostou. Míst, kde celý den nenarazíte na živáčka, ubývá. A ani mi vám nenabídneme úplné pustiny. Ukážeme vám ale místa, kam jezdí turistů méně. A kde si užijete autentickou atmosféru, kterou neruší pořvávající prodejci cetek a suvenýrů.

V roce 2006 dorazilo do Thajska zhruba 14 milionů turistů, o šest let později jich bylo o dalších osm milionů více, teda 22 milionů. Před takovou masou už se těžko utíká pryč a i místa, která byla dříve zcela opuštěná, osazují turisté. Mimochodem, nejvíce jich je z Číny, na druhém místě se drží Američané, třetí jsou Japonci a čtvrtí Rusové.

Pojďte se s námi podívat na místa, která nejsou zcela opuštěná, ale příjemně v zákrytu, ve stínu těch exponovaných.

1)      Ostrov Ko Tao – želvy, želvy, želvy… a pár turistů

V Thajsku obecně platí – pokud se chcete vyhnout davům, vydejte se na menší ostrůvky a zcela vynechejte letoviska na pobřeží. Jedním z klidnějších míst je i ostrov Ko Tao, ostrov želv, kam sice turisté jezdí, ale nikoli v tak hojném počtu. Nejvytíženější z pohledu turistiky jsou západní a jižní pobřeží, sever a jih ostrova nabízejí absolutní klid.

Ko Tao je opravdu malinkatý, rozlohu má zhruba 20 kilometrů čtverečních, proto není problém ubytovat se v některém z klidnějších resortů na západě a za romantikou a samotou ráno vyrazit třeba na některou z jižnějších pláží. Mimochodem – nejdelší a zároveň nejlidnatější pláží je pláž Sairee, pravým opakem je potom pláž Hin Wong na východě – pokrytá oblázky a absolutně klidná.

2)      Ko Samui se klidu a samotě začíná zpronevěřovat

Ko Samui býval populární destinací pro nezávislé cestovatele a baťůžkáře, v posledních letech se tomuto trendu ale zpronevěřuje. A turistů tady výrazně přibývá. Resortů je tady v tuto chvíli zhruba pětistovka, na druhou stranu má pobřeží Ko Samui délku více než 100 kilometrů, takže přelidněností zdejší pláže rozhodně netrpí.

Hlavní pláží ostrova je Hat Chaweng, s délkou více než deset kilometrů. Tady je nejrušněji – ve dne, ale i v podvečer a v noci. Za klidem, romantikou a ničím nerušenou pohodou vyrazte na pláž Hat Lamai. Měří jen dva kilometry a turisté o ní až donedávna nejevili zájem. Teď se situace sice mění, ale pořád je tu na thajské poměry nebývalý klid.

3)      Wat Tham Krabok – chrám, kterým se Thajci příliš nechlubí

Leží zhruba 130 kilometrů od Bangkoku a cesta autobusem sem trvá zhruba tři hodiny. Můžete si ale zaplatit i taxík, který vás přiveze až na místo. Před bránu chrámu Wat Tham Krabok. Zapomeňte na staletí staré stavby, tenhle chrám vznikl až v roce 1957. A o dva roky později tu mniši začali s léčbou těžce závislých nejdříve na opiu, později i na dalších látkách.

Zhruba 120 mnichů a mnišek tady s léčbou pokračuje i dnes – a jsou nadmíru úspěšní. Říká se, že úspěšnost jejich léčby je asi 70 %, což je v porovnání s klasickými klinikami neuvěřitelné číslo. Wat Tham Krabok tak má statut poslední zastávky před konečnou „Peklo“. Když vám nepomohou tady, tak už nikde. Thajci se tímto chrámem paradoxně příliš nechlubí, davy turistů tady rozhodně nepotkáte. Na druhou stranu ale není problém si tady domluvit návštěvu a prohlídku.

4)      Národní park Khao Yai – tady se točil Rambo!

Národních parků jsou v Thajsku desítky. A nejsou rozhodně tak turisticky frekventované jako pláže a historické památky. Nezapomeňte, že zelená uklidňuje! Vyrazit můžete například od národního parku Khao Yai. Zvlášť, pokud jste milovníci akčních filmů. Právě v něm se totiž natáčel druhý a část třetího dílu Ramba.

Ještě před několika desítkami let měl národní park Khao Yai děsivou pověst místa, kde se schovávají zločinci, dnes sem lidé jezdí pozorovat divoká zvířata – tygry, slony, medvědy. Kromě nich tady žijí papoušci – rudohlavý a vousatý. A je jich tady prý nejvíc v celém Thajsku.

Sdělení autora:

Nelákají vás místa, kam jezdí na dovolenou vlci samotáři? Vydejte se s tvůrcem článku – s cestovní kanceláří ESO travel – na nejoblíbenější místa pro dovolenou v Thajsku!

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Comments Off on Thajsko (téměř) bez turistů – místa, kam se vydat  comments